לייעוץ חייגו עכשיו!

050-635-1208

מהו צו כינוס?

צו כינוס

על מנת לענות על שאלה זו יש צורך בפירוט שלבי הליך פשיטת רגל כאשר השלב הראשון בכניסת חייבים בשערי הליך פש"ר הוא שלב הגשת הבקשה.

מיד לאחר הגשת הבקשה ולאחר שהיא תיבחן, יתקבל בעניינכם צו כינוס נכסים עימו ישולמו מידי מידי חודש תשלומים חודשיים ע"י החייב. עם מתן צו כינוס יעוכבו כל ההליכים הננקטים כנגד החייב ע"י נושיו בהוצאה לפועל.

מה קורה לאחר קבלת צו כינוס?

היה וביהמ"ש החליט לתת צו כינוס, עליו לפרט ולקבוע מועד לדיון בהכרזת החייב כפשוט רגל, שכן כל זמן שהחייב מצוי תחת צו כינוס הוא אינו ייחשב כמי שפושט רגל וכי עתה הוא בכינוס נכסים בלבד. במועד הדיון הצפוי כפי שיקבע ביהמ"ש, יוכרז החייב כמי שפושט רגל ומאותו מועד יהיה רשאי לבקש הפטר בכל עת.

תוצאות מתן צו כינוס

לאחר קבלת צו כינוס ועפ"י רוב יתמנה כונס הנכסים הרשמי לכונס נכסי החייב כאשר כלל ההליכים כנגד החייב מעוכבים באופן אוטומטי וע"י הפקדת צו הכינוס בלשכת ההוצאה לפועל.

הנושים ידרשו להגיש תביעות חוב וזאת תוך 6 חודשים מיום קבלת צו הכינוס אחרת חובם יופטר ויימחק, לאחר מכן יוסרו אי אלו הגבלות על החייב.

במקרה הצורך תיערך אסיפת נושים וירשמו אי אלו הערות בפנקסי המקרקעין ככול ולחייב יש נכסים. כבר בשלבים ההתחלתיים ועם כניסת החייב בשערי הליך פש"ר נראה כי רבות הן הפעולות אשר להן משמעות קריטית עבור החייב שכן הליך פש"ר יכול ויימשך במקסימום גם עד ל 4.5 שנים ועל כן ראוי כי המלווה יהיה עו"ד מנוסה מתחום חדלות פירעון על מנת שלא יבצעו החייבים טעויות הרות גורל אשר עשויות להשפיע עליהם בעתיד הקרוב והרחוק.

חקירת החייב לאחר צו כינוס

עפ"י רוב ולאחר קבלת צו הכינוס, יוזמן החייב בתאריך שייקבע, למשרדי בעל התפקיד-המנהל המיוחד כפי שממנה בית המשפט. המדובר בחקירה ע"י עו"ד העובד במשרדו של בעל התפקיד וכל תפקידו הוא חקירת החייב בהתאם להצהרותיו השונות.

בטרם כניסה להליך פשיטת רגל מומלץ וחשוב ביותר לגשת לעו"ד מהתחום, לחייבים השונים אין הידע והניסיון המשפטי על מנת לעמוד על טובתם ולשמור על זכויות חשובות שעתידות להתממש לטובת הנושים.

משרדנו עתיר ידע וניסיון מוכח בליווי חייבים, הצטרפו למאות לקוחות שהתחילו חיים חדשים.

אייל קורסיה ושות'-עורכי דין  חייגו עוד היום: 050-6351208

  • מאמר זה מספק מידע כללי וראשוני בלבד ואין הוא בא בשום מקרה להחליף ייעוץ משפטי. אין להסתמך על האמור ללא היוועצות עם עו"ד. ויודגש כי הכתוב במאמר זה נכון למועד כתיבתו בלבד.

[pojo-form id="3365"]

אז מה היה לנו עד כה?

אהבתם? שתפו!
Facebook
LinkedIn
Telegram
Twitter
WhatsApp
Email
יש לכם שאלה?
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם.

כתבות נוספות

מחיקת חובות

מחיקת חובות

מחיקת חובות ללא הליך פשיטת רגל   מהי מחיקת חובות ללא הליך פשיטת רגל? לא פעם נתקל משרדנו באזרחים אשר נטלו הלוואות שונות מאת הבנקים

קרא עוד »
בית המשפט העליון

בית משפט העליון

לבית המשפט העליון ישנם 2 כובעים בהם הוא יושב: כובע ראשון הוא – בית המשפט לערעורים. כובע שני הוא בג"ץ בכובעו הראשון של בית המשפט

קרא עוד »

בית דין רבני

סמכויות השיפוט בענייני המעמד האישי בישראל ניתנת ל-2 ערכאות מקבילות של בתי משפט, בית המשפט לענייני משפח ובתי הדין הדתיים. ראשית נסקור את סוגי בתי

קרא עוד »

כיצד נפתח הליך בוררות?

הליך בוררות יכול ויפתח על ידי פניה של צדדים אשר הסכימו בהסכם כי ככול ויצופו סכסוכים עתידיים ברי כי העניין יועבר להתדיין בפני בורר מוסכם

קרא עוד »

הפטר בפשיטת רגל

הפטר מיד לאחר הכרזה ביהמ"ש רשאי לקבוע מיד לאחר הכרזת החייב כפושט רגל כי יינתן לחייב הפטר לחובותיו. כיצד מבקשים הפטר? חייב שהוכרז כפושט רגל

קרא עוד »