לייעוץ חייגו עכשיו!

050-635-1208

בקשה לעיכוב יציאה מהארץ 

במצב דברים בו זוכה (תובע) חושש שמא החייב ו/או הנתבע יברח את הארץ בטרם יפרע את חובו ו/או מבלי להבטיח את פירעון אותו חוב, רשאי להגיש בקשה לרשם ההוצאה לפועל על מנת שהלה יוציא כנגד החייב צו עיכוב יציאה מן הארץ וכן להורות על הפקדת דרכונו של החייב.

מאידך, היה והחייב ניגש ללשכת ההוצאה לפועל והגיש בקשה לצו תשלומים ואשר נתקבלה, לא יצווה רשם ההוצאה לפועל על עיכוב יציאה מהארץ.

האם ניתן לבצע מעצר לחייב אשר לא מפקיד את דרכונו בהתאם להוראות רשם ההוצל"פ?

אם החייב מסרב לבוא ולהפקיד את דרכונו אצל רשם ההוצאה לפועל, רשאי הרשם להורות על מעצרו וזאת עד להפקדת הדרכון או תעודת המסע ובלבד שהמעצר לא יעלה על פרק הזמן של 7 ימים.

מהן האופציות הפרוסות בפני החייב?

החייב רשאי להעמיד ערובה אצל רשם ההוצאה לפועל, זאת במקום להורות על עיכוב יציאה מהארץ, ז"א היה והחייב יגיע ויפקיד ערובה מספקת, רשאי הרשם להורות על ביטול צו עיכוב היציאה מן הארץ שכן הערובה באה להבטיח את פירעון חובו לזוכה.

כיצד ניתן לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ?

חייב המעוניין לבטל צו עיכוב יציאה מן הארץ נדרש להגיש בקשה מסודרת לרשם ההוצאה לפועל בה הוא מפרט את נסיבות בקשתו לביטול ומצהיר עליהם כאשר לבקשה מצורפים כלל האסמכתאות שבידי החייב. רשם ההוצאה לפועל רשאי לבטל צו עיכוב יציאה צן הארץ כנגד חייב אם מצא כי יציאת החייב מן הארץ הינה למטרה מוצדקת.

דוגמא למטרה מוצדקת:

בני זוג שנישאו בשנית כאשר לאחד מבני הזוג עומד צו עיכוב יציאה מהארץ וכעת מעוניינים בני הזוג לצאת הארץ לטובת הליכי פונדקאות בחו"ל שמצב בו לזוג אין ילדים- במצב דברים זה סביר כי צו עיכוב היציאה מהארץ יבוטל.

מה תוקפו של צו עיכוב יציאה מהארץ?

לא יהיה תוקף לצו עיכוב יציאה מהארץ בתום שנה מיום הוצאתו, לכלל זה ישנם חריגים:

  1. צו עיכוב יציאה מן הארץ שהוצא בגין חוב מזונות, ימשיך לעמוד בתוקף גם לאחר תום שנה מיום שניתן.
  2. צו עיכוב יציאה מהארץ שהוטל כנגד חייב מוגבל באמצעים ימשיך לעמוד בתוקפו גם לאחר שנה.

האם ניתן לערער על החלטת רשם ההוצאה לפועל שלא לבטל את הצו?

אכן ניתן להגיש ערעור לבית משפט השלום וזאת תוך פרק הזמן של 20 יום מיום קבלת ההחלטה.

משרדנו עתיר ידע וניסיון מוכח של מעל 10 שנים בליווי חייבים בפריסה ארצית.  חייגו עוד היום ללא התחייבות-"אייל קורסיה ושות'-עורכי דין"

טלפון: 050-6351208

  • מאמר זה מספק מידע כללי וראשוני בלבד ואין הוא בא בשום מקרה להחליף ייעוץ משפטי. אין להסתמך על האמור ללא היוועצות עם עו"ד. ויודגש כי הכתוב במאמר זה נכון למועד כתיבתו בלבד.

אז מה היה לנו עד כה?

אהבתם? שתפו!
Facebook
LinkedIn
Telegram
Twitter
WhatsApp
Email
יש לכם שאלה?
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם.

כתבות נוספות

מחיקת חובות

מחיקת חובות

מחיקת חובות ללא הליך פשיטת רגל   מהי מחיקת חובות ללא הליך פשיטת רגל? לא פעם נתקל משרדנו באזרחים אשר נטלו הלוואות שונות מאת הבנקים

קרא עוד »
בית המשפט העליון

בית משפט העליון

לבית המשפט העליון ישנם 2 כובעים בהם הוא יושב: כובע ראשון הוא – בית המשפט לערעורים. כובע שני הוא בג"ץ בכובעו הראשון של בית המשפט

קרא עוד »

בית דין רבני

סמכויות השיפוט בענייני המעמד האישי בישראל ניתנת ל-2 ערכאות מקבילות של בתי משפט, בית המשפט לענייני משפח ובתי הדין הדתיים. ראשית נסקור את סוגי בתי

קרא עוד »

כיצד נפתח הליך בוררות?

הליך בוררות יכול ויפתח על ידי פניה של צדדים אשר הסכימו בהסכם כי ככול ויצופו סכסוכים עתידיים ברי כי העניין יועבר להתדיין בפני בורר מוסכם

קרא עוד »

הפטר בפשיטת רגל

הפטר מיד לאחר הכרזה ביהמ"ש רשאי לקבוע מיד לאחר הכרזת החייב כפושט רגל כי יינתן לחייב הפטר לחובותיו. כיצד מבקשים הפטר? חייב שהוכרז כפושט רגל

קרא עוד »