לייעוץ חייגו עכשיו!

050-635-1208

עורך דין מקרקעין נתניה

אחת העסקאות הגדולות בחייו של אזרח ישראלי היא עסקת מקרקעין לרכישה או מכירת דירת מגוריו, היום כידוע קיים קושי רב לזוגות צעירים לצבור הון לטובת רכישת דירת המגורים עליה חלמו. כמה פעמים שמעתם ודאי כי בני הזוג מתגוררים אצל ההורים על מנת לחסוך בעלויות שכירות ועל מנת שיוכלו לצבור הון כלכלי.

אם כן, מאחר ועסקת מכר למקרקעין הינה עסקה משמעותית מאוד בחייכם הרי שחובה לקחת עורך דין מקרקעין על מנת להגן עליכם מסעיפי ההסכם וכן על מנת להציף אי אלו בעיות ככול וקיימות בנכס עוד בטרם חתימתכם על ההסכם. בכך אתם עשויים לחסוך כאבי ראש וכספים רבים בעתיד.

עורך דין מקרקעין בנתניה, חדרה והשרון הבקיא בתחום, מלקט לכם מידע ביחס לנכס עוד טרם ביצוע העסקה בפועל.

עו"ד מקרקעין עשוי לחסוך לכם כסף רב בניהול תביעות עתידיות.

נתון מעניין מלשכת עוה"ד בישראל מראה כי מרבית התביעות המוגשות היום נגד מייצגים הם בתחום המקרקעין ולא בכדי.

ראוי להדגיש כי רק עורך דין מקרקעין בנתניה חדרה והסביבה המומחה בתחומו יכוון אתכם בדרך לרכישה או מכירה בטוחה.

שמאות מקדימה:

על מנת להימנע מבעיות עתידיות מומלץ לערוך בטרם ביצוע עסקה לרכישת דירה, שמאות מוקדמת, בשמאות זו תוכלו לגלות את כלל הליקויים השונים ככול וקיימים בנכס, תוכלו לדעת האם הנכס בנוי ביתר אם לאו, המשמעות של דברים אלו הינה משמעותית לאין שיעור.

אילו בעיות עשויות להתגלות בביצוע עסקה אצל מי שאינו מומחה למקרקעין?

סיפור שקרה, בני זוג החליטו לרכוש דירת מגורים וחסכו במשך 7 שנים הון עצמי ואף התגוררו אצל הוריהם לטובת כך, אין ספק שבני הזוג עברו דרך קשה שהרי ברור לכל כי אין זה מצב אופטימלי לגור עם ההורים. בני הזוג אף פנו לבנק וקיבלו אישור עקרוני למשכנתא ומכוח אישור זה חתמו על הסכם לרכישת דירת המגורים, לטובת כך פנו בני הזוג לעו"ד שמצאו באינטרנט ולא בדקו אודותיו.

בהסכם החתום התחייבו בני הזוג הרוכשים להעביר תשלום ראשון בסך 50,000 ₪ כאשר התשלום השני יועבר באמצעות קבלת משכנתא מהבנק, לימים, העבירו בני הזוג תשלום ראשון וכשהגיע מועד התשלום השני הגיע שמאי מטעם הבנק ומצא כי הנכס הנכמר בנוי ללא כל היתר ומשכך בני הזוג לא יוכלו לקבל משכנתא מהבנק על אף שקיבלו אישור עקרוני.

הלכה למעשה בני הזוג נכנסו להפרה יסודית המפצה את המוכרים בסך של 160,000 ₪, מאחר ולא העבירו את התשלום השני כאשר מאידך המוכרים לא גילו להם עובדה משמעותית באשר להיתר אם קיים על הנכס.

בני הזוג הגיעו למשרדנו לאחר שביצעו את העסקה אצל עורך דין שאינו מתמחה בדיני המקרקעין ואף עורך הדין הקודם לא טרח לבצע בדיקות מינימליות אשר בקלות היו מגלות פרטים אלו וחוסכים לבני הזוג עגמת נפש והליכים משפטיים.

מהם השירותים שתקבלו מעורך דין מקרקעין בנתניה?

 • ייצוג בעסקה רכישת דירה יד שנייה/ מקבלן
 • ייצוג בעסקה מכירת דירה
 • ייצוג עסקת קומבינציה
 • ייצוג פירוק שיתוף שמקרקעין
 • עריכת הסכמי שיתוף במקרקעין
 • ליווי יזמים בקרקעות
 • רישום בתים משותפים
 • שמאות מוקדמת לנכס

עו"ד למקרקעין ידאג לעגן בכתב בהסכם את כלל ההסכמות המסחריות שגיבשו הצדדים, עורך הדין יבדוק את הנכס כך שאם מדובר על עסקה לרכישה הרי שכדאי לבצע שמאות מוקדמת על מנת לגלות כשלים עתידיים בעסקה. כך גם עוה"ד ילווה אתכם אורך כל הדרך עד לביצוע העסקה בפועל תוך שהוא מעניק לכם תחושת ביטחון באשר לביצוע העסקה.

רכישת דירה מקבלן?

בשנים האחרונות אנו רואים צמיחה משמעותית בפניית זוגות צעירים לרכישת דירה מקבלן, ראוי להדגיש כי קיים הבדל בין רכישת דירה יד שניה לבין רכישת דירה חדשה מקבלן. עורכי הדין שהקבלן מעמיד לטובת החתימות מול הרוכשים מייצגים את הקבלן ואת הקבלן בלבד! חלק מהקבלנים כבר למדו את השיטה ומציעים לרוכשים לחסוך בעורכי דין ולהסתייע בעורך דין של הקבלן- לא מומלץ בלשון המעטה!!!

היה והחלטתם לרכוש דירה חדשה מקבלן, יש לסור במהרה לעורך דין מקרקעין בנתניה והסביבה על מנת שזה ייצג אתכם בעסקה מול הקבלן, כדאי להוציא קצת כסף לטובת עורך דין משלכם ולבצע את העסקה באופן בטוח ושקט, דבר שעשוי לחסוך לכם כספים רבים בעתיד.

משרדנו בעל ותק של מעל 10 שנים בייצוג זוגות ברכישת דירת המגורים, משרד עורכי דין אייל קורסיה ושות' מעניק ליווי אישי ומתמצה בכל הקשור לרכישת דירת מגורים מקבלן.

מדוע חייב עורך דין מקרקעין לרכישה או מכירה של דירה או לביצוע כל פעולה במקרקעין?

על עורך הדין שלכם לוודא זהות המוכרים בראש ובראשונה זאת על מנת שלא חלילה תפלו על נוכלים.

עוה"ד יבדוק עבורכם:

 • האם קיימות זכויות של צד ג בנכס
 • עיקולים על הנכס
 • בדיקה כי הנכס בנוי בהתאם להיתר
 • בדיקת תב"ע
 • צווי הריסה אם קיימים
 • וכמובן בדיקת זכויות הצד השני בנכס הנמכר, האם הוא בעלים או חוכר.
 • זכויות שמגיעות לכם במשכנתא.

שוק הנדל"ן הינו שוק מאוד תחרותי בישראל והוא נמצא בצמיחה מתמדת על אף הפרסומים השונים, אין ספק שנגיף הקורונה הביא עימו בשורות לטובה ולרעה בשוק הנדל"ן ומי שיידע לנצל את הלימון ולייצר לימונדה יוכל לבצע עסקה בטוחה ואף להניב פירות ותשואה.

ככלל, לא מומלץ לחתום על עסקת מקרקעין בטרם התקשרתם עם עורך דין מקרקעין בנתניה, חדרה והסביבה וזאת על מנת לבדוק את כלל מרכיבי העסקה ותנאיה. מאחר ועסקת מקרקעין היא העסקה הגדולה ביותר שתבצעו בחייכם הרי שכדאי לא לחסוך עוד כמה שקלים ולפנות לקבלת יעוץ מעורך דין מקרקעין בנתניה והסביבה.

עורך דין מקרקעין בחדרה, נתניה והסביבה, יידע לומר לכם האם המחירים על הנכס תואמים את השוק על מנת שלא תקנו נכס שאינו משקף את ערכו האמתי וכן על מנת שלא תמכרו נכס בזול.

ייתכן ואף תהיה לכם בעיה בקבלת משכנתא או לחילופין הבנק לא מעמיד לכם את כלל האפשרויות להן אתם זכאים, בשל סיבות אלו ועוד כדאי לפנות לעו"ד מקרקעין בנתניה והסביבה.

עורך הדין ידאג להכווין אתכם וידע לעגן בהסכם המכר את התנאים שאתם דורשים, מאידך עורך דין מקרקעין יידע להתמודד עם סעיפים שהתווספו להסכם ע"י עורך הדין של הצד השני ובכך לאפשר לכם לחתום על הסכם המשקף את כלל התנאים שאתם דורשים.

עוד עניין חשוב הוא המיסוי על העסקה, זוגות רבים שכבר קנו נכס ועתה מעוניינים בנכס נוסף כלל אינם מודעים או כלל אינם לוקחים בחשבון את עניין המיסוי, עורך דין מקרקעין בנתניה יידע לחשב עבורכם את עלויות המיסוי ככול וקיימות ולהכין עבורכם את כלל הנתונים החשובים לעסקה כך שלא תופתעו בסכומים נוספים שלא חשבתם עליהם מראש.

עו"ד מקרקעין בחדרה יבצע את כלל הבדיקות האפשרויות, יוציא תשריט בית וכן יוודא כי על הנכס לא קיימות הערות אזהרה לטובת אחרים, לא קיימים עיקולים בהוצאה לפועל או לבתי משפט, לא קיים צו הריסה לבית או לחלק ממנו, וכי הנסח טאבו ו/או הנכס עצמו נקיים מכל שעבוד ומכל דבר אשר עשוי להקשות עליכם בעתיד.

זיכרון דברים:

ראוי להדגיש כי חתימה על זיכרון דברים בין הצדדים הינה חתימה על הסכם לכל דבר ועניין והיא תחייב את כל הצדדים החתומים, כך שרגע לפני שאתם חותמים על כל מסמך, יש להתייעץ עם עו"ד מקרקעין מאזור השרון על מנת לבדוק על מה ולמה אתם חותמים.

למה לבחור במשרדנו לייצוג?

משרד עורכי דין אייל קורסיה ושות' הינו משרד בוטיק המעניק שירות לתושבי השרון בדרכם לרכישת או מכירת הנכס, משרדנו מטפל מידי יום בעשרות זוגות בדרך לרכישת דירת המגורים עליה חלמו תוך מתן יעוץ מלא וליווי איכותי ואישי מתחילת העסקה ועד לחתימות תוך ביצוע כלל הפעולות התכנוניות במקומכם ועבורכם. משרדנו מייצג יזמים וקבלנים בפריסה ארצית ועל כן משרדנו בעל ידע נרחב בכל הקשור לביצוע עסקאות יד שניה וכן דירות חדשות מקבל"ן.

מעוניינים לקנות או למכור נכס? חייגו אלינו 050-6351208 או מלאו פרטיכם בטופס:

פרוק שיתוף במקרקעין

הוראות חוק המקרקעין מאפשרות לכל שותף בקרקע לדרוש את פירוק השיתוף, כמו כן במקרים מסוימים, שותפים רבים מגבילים את אופציית הפירוק בתנאים, במצב דברים זה, רשאי בית המשפט שאליו הוגשה הבקשה, לבטל את אותה הגבלה בפירוק בחלוף 3 שנים מהיום בו חתמו הצדדים על הסכם השיתוף.

כיצד מקבלים החלטה במקרקעין משותפים

כל זמן שבין השותפים קיים הסדר מוסכם וכי הינם מסכימים לקיים את השותפות, ברי, כי החלטות לגבי ניהול/אחזקת השותפות יתקבלו עפ"י דעת הרוב, אלא שבמצב דברים בו שותף אחד מרגיש כי הוא קופח ו/או לא מסכים לדרך הניהול/אחזקה של המקרקעין, הוא יוכל לעשות כן ולכפות דעתו על רוב השותפים.

כמו כן החוק מאפשר לכל שותף בנפרד לשמור על המקרקעין כך שלא יגרמו נזקים, כך לצורך העניין היה ובקרקע קיים מפגע מסוכן או צינור שהתפוצץ ועלול להזיק, יוכל כל שותף ללא הסכמת יתר השותפים, לטפל בבעיה שכן טיפול בבעיה יביא לשימור ערך הקרקע כך שכלל השותפים נהנים מזה.

פרוק שיתוף ע"י חלוקה בעין

פירוק על דרך חלוקה בעין מאפשר חלוקת הקרקע לתתי חלקות על מנת שכל שותף יקבל חלק שווה לזה של חברו ויוכל לנהל את חלקו שלו לפי רצונותיו. כך לצורך העניין במקרה בו ישנם 3 שותפים אשר מעוניינים לבצע חלוקה בעין ואכן הקרקע חולקה ל-3 אלא שאחד השותפים נפגע מהחלוקה וערך חלקו הינו מופחת מיתר השותפים, יוכל בית המשפט  [המקור החוקי (סעיפים 39ב',ג')] לבצע איזון בין השותפים וכמו גם לאפשר זיקות הנאה בין החלקות.

פרוק שיתוף ע"י מכירה

במצב דברים בו לא ניתן לבצע חלוקה בעין של המקרקעין בין השותפים, בית המשפט יורה על פירוק השיתוף על דרך המכירה, למרבה במחיר,  אלא אם החליט ביהמ"ש אחרת, כמובן את הפדיון מחלקים בין השותפים.

פרוק שותפות בין בני זוג

בפירוק שיתוף בין בני זוג ראה לנכון המחוקק לתת הדעת בכל הקשור לפירוק שיתוף בדירת מגורים שכן יש חשש שמא לילדים לא תהיה קורת גג.  בית המשפט לא יורה על פירוק ומכירת דירת מגורים של בני זוג בטרם ישוכנע ביהמ"ש כי לילדים יש קורת גג, המכירה תעוכב עד שביהמ"ש ישוכנע כי לילדים ולבן הזוג המחזיק בהם קיימת אופציית מגורים ראויה. כמו כן חוק הגנת הדייר לא יחול במקרה של פירוק שיתוף בין בני זוג, המשמעות היא, כי הדירה תימכר לפי שוויה האמתי בשוק החופשי.

האמור במאמר זה אינו בא להחליף יעוץ משפטי מול עו"ד, ואין בו כדי להוות יעוץ ו/או חוו"ד משפטית כלשהי.

אז מה היה לנו עד כה?

אהבתם? שתפו!
Facebook
LinkedIn
Telegram
Twitter
WhatsApp
Email
יש לכם שאלה?
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם.