שאלות נפוצות

האם ניתן לבטל עיקול בחשבון הבנק?

בהחלט ניתן לבטל עיקולים בחשבונות הבנק ע”י בקשה ערוכה של עו”ד, הכל בהתאם לנסיבות המקרה.

האם ניתן לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ?

ניתן לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ ככול והחייב עומד בקריטריונים שונים שידרוש רשם ההוצאה לפועל ו/או בהתאם לרוח החקיקה ובהתאם למקרה הספציפי שלך.

כמה זמן לוקח לבטל הגבלה או עיקול?

לאחר שעוה”ד קיבל מאת החייב את כלל המסמכים שביקש והרלוונטיים לתיק שלכם והגיש בקשה, צפויה להתקבל החלטה תוך מספר ימים ולעיתים לאחר כמה שבועות בלבד.

מה ההבדל בין איחוד תיקים לפשיטת רגל?

הבדל קטן אך ענק, באיחוד תיקים, החייב ימשיך לשלם סכום שלא יכסה את הריביות שנושא התיק כך שלאחר מספר שנים שהחייב משלם, צפוי תיק ההוצאה לפועל לגדול ולא ההפך. להבדיל, בהליכי חדלות פירעון, ראשית נעצרות הריביות כאשר התשלומים החודשיים מוגבלים בזמן קצוב שלאחריו יקבל החייב מחיקת חובות והפטר חלוט לחובותיו.

האם ניתן לקבל משכנתא לאחר הפטר של פושט רגל?

תשובה לכך בהחלט חיובית, ככול והחייב יוכיח באסמכתאות שינוי תפיסתי וכלכלי, יוכל ליהנות בעתיד מקבלת משכנתא אף מגורמים חוץ בנקאיים.

יש לי מחצית זכויות בדירת מגורים ועתה אני מנהלת הליך פשיטת רגל, האם אני צפויה לממש את הבית לטובת הנושים?

ככול ואת רגע לפני מימוש של המנהל המיוחד/נאמן, תוכלי בכל שלב להגיש בקשה לבית המשפט המחוזי בו מתנהל תיק הפש”ר שלך, למכירת הבית שלא בכינוס נכסים ובכך למקסם את מחיר הבית, לחסוך בעלויות כינוס ופרסום ואף לחסוך בשכ”ט העתידי של הנאמן.

ככול ורק התחלת את ההליך ואת חוששת מהעתיד לבוא, עו”ד המייצג אותך חייב לנסות להגן לך על בית המגורים- ככול ומדובר על דירה יחידה שלך, כמו כן, לבעלך זכויות במחצית הדירה מה שהופך אותו לדייר מוגן ומה שיקשה על מכירת הדירה בשוק החופשי, על עוה”ד המייצג אותך לנסות ולהגן על בית המגורים ולכל היותר לנסות ולהציע פדיון שווי.

מה חשוב לדעת בטרם חתימה על עסקת מקרקעין?

ראשית מומלץ ביותר לגשת לעורך דין ולא לבצע שום פעולה ללא עורך דין מלווה, עוה”ד ידאג לעגן סעיפים שיגנו עליכם בעתיד ובהווה כאשר את התנאים המסחריים [כדוגמת מועדי התשלום] יקבעו עפ”י רוב הלקוחות עצמם.

איך עושים פירוק שיתוף במקרקעין?

על מנת לתת תשובה לשאלה יש צורך לבחון האם הפירוק הוא בין שותפים או פירוק בין בני זוג שהחליטו להתגרש, בכל מקרה, בהחלט ניתן להביא לפירוק שיתוף במקרקעין ע”י הגשת תביעה לפירוק שיתוף מצד כל אחד מהשותפים שמעוניין בפירוק.

למה חובה להתקשר עם עו”ד בדיני משפחה?

דיני משפחה הינו תחום מורכב מאוד על התיקונים השונים מעת לעת בפסיקה המתפתחת, ללא הכלים והידע המשפטי המצוי אצל עו”ד סביר כי ניהול ההליך בעניינכם צפוי להתנהל שלא כסדרו כך שהלכה למעשה אתם עלולים להפסיד סעדים חשובים כספים רבים וסרבולים רבים תוך כדי ניהול הליך משפטי, על כן ראוי כי מי שיעמוד להגן על זכויותיכם יהיה אדם בעל מקצוע וכלים משפטיים.

    מאמר זה מספק מידע כללי וראשוני בלבד ואין הוא בא בשום מקרה להחליף ייעוץ משפטי. אין להסתמך על האמור ללא היוועצות עם עו”ד. ויודגש כי הכתוב במאמר זה נכון למועד כתיבתו בלבד.

    אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, כל שימוש במידע המצוי באתר זה היינו באחריות הקורא בלבד.

    Call Now Button דילוג לתוכן